O nas

Włoska restauracja

Nasza historia sięga lat 90. XX wieku. W 1991 r. po raz pierwszy przenieśliśmy słoneczną Italię na ulice Poznania. Dziś Tivoli to sieć lokali serwujących prawdziwą włoską kuchnię – pizzę pieczoną w piecu opalanym drewnem, makarony, sycące zapiekanki da forno oraz dania z grilla. Tworząc nasze dania, korzystamy z oryginalnych, włoskich produktów oraz sezonowych owoców i warzyw.

Zapraszamy Was do wnętrz urządzonych w ciepłym, rustykalnym stylu. Możecie również cieszyć się naszymi daniami w domowym zaciszu, zamawiając dostawę z dowozem prosto pod drzwi.
Od początku
1991 r.

Historia Tivoli sięga roku 1991. To właśnie wtedy otworzyliśmy nasza pierwszą restaurację na ul. Wronieckiej, tuż obok Starego Rynku. Pomysł na pizzerię wywodzi się z rodzinnej tradycji, którą zapoczątkował mój pradziadek, prowadzący kiedyś restaurację. Dlaczego „Tivoli”? Nazwa ta inspirowana jest rzymskimi ogrodami Tivoli, ale również tymi znajdującymi się wiele lat temu w Poznaniu. W roku 1856 we wsi Piotrowo na terenach rzeki Warty znajdował się ogród Tivoli, z rozległym widokiem na miasto Poznań.

1993 r.

Dwa lata później Tivoli zawitało na Wildę, a dokładniej na ulicę
Św. Czesława. To właśnie tam znalazł się pierwszy w Polsce piec do pizzy opalany drewnem.

1994 r.
W kolejnym roku swojego otwarcia Tivoli doczekało się lokalu w kinie Apollo, a fani kinematografii zyskali pyszną włoską pizzę na wyciągnięcie ręki. W tym samym roku otworzyliśmy również filię naszej restauracji nieco dalej, bo w Szklarskiej Porębie.
1998 r.
Przez te kilka lat bardzo ciężko pracowaliśmy, aby móc otworzyć nasze kolejne pizzerie. I tak w 1998 roku otworzyliśmy Tivoli na Piątkowie, a w kolejnych latach na Ratajach, Naramowicach oraz przy ulicy Ściegiennego.
Ten okres
Ostatni rok nie należał do najłatwiejszych, ale nie poddaliśmy się i kręciliśmy dla Was włoską pizzę, przygotowywaliśmy pyszne pasty oraz inne dania ze słonecznej Italii. Dziś przyjmujemy Was w 6 punktach w całym Poznaniu i cieszymy się, że jesteście z nami od 30 lat.

Tivoli to miejsce, które stworzyliśmy 30 lat temu z miłości do słonecznej Italii. Staram się poświęcać mojej restauracji całe serce i dbać o Wasze podniebienia każdego dnia. Wszystkie dania, których spróbujecie w Tivoli, przygotowywane są z najwyższej jakości składników, osobiście przeze mnie dobranych.

Dziękuje, że jesteście z nami od tylu lat.

Buon Appetito!

Karol

Właściciel